Saklansana IPVanish Destek Formu

Online Kimliğinizi ve Verilerinizi Koruyun!.

Giriş yapmadınız.

#1 2014-02-10 23:39:24

admin
Yönetici
Kayıtlı: 2014-02-06
Mesajlar: 12

PPTP ve Windows 7 / Program yüklemeden vpn bağlantısı yapmak

Windows 7 PPTP Ayarları


  1. Ekranınızın sol alt köşesindeki 'Başlat' ya da 'windows' tuşuna basın ve farenizi 'Denetim masası' yazısına götürerek tıklayın.
pptp 
                             
  2. 'Ağ ve İnternet' sayfasını açın.
pptp 

  3. 'Ağ ve Paylaşım Merkezi' ni açın.
pptp 

  4. 'Yeni bağlantı ya da ağ kurun' u seçin.
pptp 


  5. 'Çalışma alanına bağlan' ı seçin ve alttaki İlerle butonuna tıklayın.
pptp 


  6. Daha önce eğer bir bağlantınız varsa, daha önce varolan bağlantıyı kullanmak isteyip istemediğinizi soracak. 'Hayır, yeni bir bağlantı yarat' radyo butonuna tıklayın ve alttaki İlerle butonuna tıklayın.
pptp 

  7. 'İnternet Bağlantımı Kullan (VPN)'  seçin.
pptp 


  8. İnternet Adresi için, bağlanmak istediğiniz bir sunucunun adresini yazın. Her bir sunucunun listesi ve anlık durum bilgisi  için tıklayın . Hedef  adı için daha sonra hatırlaması kolay bir isim seçin. 'Akıllı Kart Kullan'  seçeneğini  *İŞARETLEMEYİN*.  'Diğer kişilerin bu bağlantıyı kullanmasına izin ver' kutucuğunu işaretlemek opsiyoneldir. 'Şimdi bağlanma, daha sonra bağlanmam için sadece ayarla' kutucuğunu işaretleyin.
pptp 


  9. IPVanish' üye olduğunuzda epostanıza gönderilen kullanıcı adı ve şifrenizi girin. Şifrenizi saklamak isterseniz ikinci kutucuk olan 'Parolamı hatırla' kutucuğunu işaretleyin. Etki alanı kutucuğunu işaretlemeyin. Yarat butonuna tıklayın.
pptp 


  10. Daha konfigürasyona devam edeceğimizden sağ altta 'Kapat' tıklayın. Şimdi bağlana tıklarsanız konfigürasyon bitmediğinden hata verecektir.
pptp 


  11. Ağ ve paylaşım merkezine geri dönüp Güvenlik sekmesine tıklayın. Sol üstten ikinci seçenek olan 'Adaptör ayarlarını değiştir'  e tıklayın.
pptp 


  12. Klasör listeleme seçeneğinizin nasıl olduğuna bağlı olarak  ikonların sıralaması ekran görüntüsünden farklı olabilir. Örnekteki bağlantı ismi de sizin vpn bağlantısı kurarken verdiğiniz isimden farklı olacaktır. Bağlantı isminizin üstüne sağ tıklayıp  devap etmek için 'Özellikler' e tıklayın.
pptp 


  13. Host ismini IPVanish ip'listesinden **** https://account.ipvanish.com/index.php?t=IP%20List*** seçerek yazın. Güvenlik sekmesine tıklayın.
pptp 


  14. VPN Tipi:' başlığının altında 'Noktadan noktaya Tünel Protokolü (PPTP)' seçin.   Aynı sayfada, 'Bu Protokollere izin ver'  yazısının yanındaki radyo butonuna tıklayın.  (CHAP) ve 'Microsoft CHAP Sürüm 2 (MS-CHAP v2)' yanındaki kutucukları işaretleyin. Ekran görüntüsündeki gibi başka hiçbir kutucuğun işaretlenmediğinden emin olun.
pptp 


  15. 'Ağ Bağlantısı' sekmesine tıklayın.  'Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)' ve 'Microsoft Ağları için istemci' dışındaki tüm kutucukların işaretlerini kaldırın. En alttaki Tamam butonuna tıklayın.
pptp 


  16. Ayarlarınızı test etmek için farenizi sağ alt köşedeki notifikasyon alanına götürün. Bu alan sistem zamanının gösterildiği yerdedir.  Bu alanda kablolu bir bilgisayar ikonu göreceksiniz. O ikona tıklayın. Yarattığımız bağlantıyı bulun, örnek gösterimde biz  'IPVanish PPTP'  kullandık. Hemen sağdaki Bağlan butonuna tıklayın.
pptp 


  17. IPVanish kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Bomain kutusunu boş bırakın ve Bağlan'a tıklayın. 30 saniye kadar sonra bağlantıda hata olup olmadığını notifikasyon alanında size gösterecektir. Bağlantı hatası olması durumunda destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.  Bağlantınız başarılı ise, meraklı gözlerden uzak özgürce internette gezinenin keyfini çıkarabilirsiniz.
pptp

Çevrimdışı

Forum alt kısmı