Saklansana IPVanish Destek Formu

Online Kimliğinizi ve Verilerinizi Koruyun!.

Giriş yapmadınız.

#1 2014-02-10 22:56:12

admin
Yönetici
Kayıtlı: 2014-02-06

PPTP ve Windows 8 / Program yüklemeden Vpn bağlantısı yapmak

Windows 8 üzerinde PPTP Ayarları:

1. Windows Arama kutusunu, Windows ve q butonuna basarak açın. 
   pptp                                     

2. Arama kutusuna 'Denetim Masası' yazın. Denetim Masası kutucuğu sol tarafta çıkmalı.Tıklayın ve Denetim Masasını açın.
   pptp

3. 'Ağ ve İnternet' sayfasını açın.
  pptp

4. 'Ağ ve Paylaşım Merkezi' ni açın.
  pptp

5. 'Yeni bağlantı ya da ağ kurun' u seçin.
  pptp

6. 'Çalışma alanına bağlan' ı seçin ve alttaki İlerle butonuna tıklayın.
  pptp

7. Daha önce eğer bir bağlantınız varsa, daha önce varolan bağlantıyı kullanmak isteyip istemediğinizi soracak. 'Hayır, yeni bir bağlantı yarat' radyo butonuna tıklayın ve alttaki İlerle butonuna tıklayın.
  pptp

8. 'İnternet Bağlantımı Kullan (VPN)'  seçin.
  pptp

9. İnternet Adresi için, bağlanmak istediğiniz bir sunucunun adresini yazın. Her bir sunucunun listesi ve anlık durum bilgisi  için tıklayın. Hedef  adı için daha sonra hatırlaması kolay bir isim seçin. 'Akıllı Kart Kullan'  seçeneğini  *İŞARETLEMEYİN*. 'Bilgilerimi hatırla'  ve 'Diğer kişilerin bu bağlantıyı kullanmasına izin ver' kutucuğunu işaretlemek opsiyoneldir. Alttaki Yarat butonuna tıklayın.
  pptp

10. VPN bağlantısı sağ tarafta listede görünecek.
  pptp

11. Yeni yarattığınız VPN Bağlantısına sağ tıklayın ve 'Bağlantı ayarlarını göster' e tıklayın.
  pptp

12. Güvenlik sekmesine tıklayın. 'VPN Tipi:' başlığının altında 'Noktadan noktaya Tünel Protokolü (PPTP)' seçin.   Aynı sayfada, 'Bu Protokollere izin ver'  yazısının yanındaki radyo butonuna tıklayın. 'Microsoft CHAP Sürüm 2 (MS-CHAP v2)' yanındaki kutucuğu işaretleyin. Başka hiçbir kutucuğun işaretlenmediğinden emin olun.
  pptp

13. 'Ağ İletişimi' sekmesine tıklayın. 'Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)'. dışındaki tüm kutucukların işaretlerini kaldırın. En alttaki Tamam butonuna tıklayın.
  pptp

14. Artık tüm online bağlantılarınız meraklı gözlerden korunmuş olacak.

Forum alt kısmı